Get Adobe Flash player

Dubrovnik Shakespeare Festival

General Contact:

Administrative Offices
Mailing:
Pemo centar IV kat
Vukovarska 26
20000 Dubrovnik, Croatia

Email: info@dubrovnikshakespeare.com
Phone: +385 20 448 188
Fax: +385 20 358 008

Staff Listing:

Michael Lederer
Artistic Director
lederer@dubrovnikshakespeare.com

Mark Thomas
General Manager
mark@dubrovnikshakespeare.com

Daniel Foley
Education Director
daniel@dubrovnikshakespeare.com

Tonci Miletic
Technical Director
tonci@dubrovnikshakespeare.com

Vesna Ledic-Oppenheim
Corporate Relations
vesna@dubrovnikshakespeare.com

Alma Vatter
Corporate Relations
alma@dubrovnikshakespeare.com

Manuela Grbic
Corporate Relations
manuela@dubrovnikshakespeare.com

Marin Gozze
Production Manager
marin@dubrovnikshakespeare.com

Gianluca Baccanico
Digital Design
gianluca@dubrovnikshakespeare.com

Zeljko Tutnjevic
Company Photographer
zeljko@dubrovnikshakespeare.com

Michael Lederer
Osnivač i umjetnički ravnatelj

Rođen 1956. godine u Princetonu, državi New Jersey u SAD-u. Njegov otac Ivo Lederer rođen je u Zagrebu 1929. godine te se kao tinejdžer preselio u SAD. Michaelov prvi posjet Dubrovniku bio je 1958. godine i otada stalno dolazi u grad na Jadranu da bi konačno tu kupio i kuću 2006. godine. Lederer je osnovao Dubrovnik Shakespeare Festival 2009. godine.

Mark Thomas
Generalni direktor

Rođen u Maidstone, Engleska. Nakon što je u Engleskoj proveo 30 godina svog života i rada, sreo je svoju buduću ženu Bobu iz Dubrovnika s kojom od 1998. godine živi u gradu na Jadranskoj obali. Mark je novinar i kolumnist te urednik The Dubrovnik Times, prvog novinskog izdanja u Hrvatskoj na engleskom jeziku. Budući da odlično govori hrvatski jezik, također je bio i prvi urednik The Šibenik Times. Piše o različitim temama za novine, časopise i blogove te također uređuje i izdanja te web stranice za poslovne tvrtke. O Dubrovnik Shakespeare Festivalu on kaže ''Posebna je radost nazočiti rođenju nekog projekta kao što je ovaj i gledati ga kako raste''.